top of page
  • Toplumsal Haber

DİDİM HALKINI HEYECANLANDIRAN ADAY31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek Yerel Yönetim Seçimleri için CHP’de Belediye Başkanlıkları Aday Adaylığı yarışı devam ederken Aydın’ın Didim ilçesinde önemli bir gelişme yaşandı.


Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yayınlanan genelgeye göre 1 Ekim’de başlayan başvuru süreci 26 Ekim’de sona erecek.


İl ve ilçe belediye başkanlıkları için çok sayıda başvurunun yapıldığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde, kamu görevinden istifa ederek kimlerin aday adayı olacağı ise merak konusu.


Kamu görevinden istifa ederek, siyasi partilerden adaylık başvuru yapacaklar, Yüksek Seçim Kurulu takvimini beklemek zorunda.


Henüz kamu personeli için takvim başlamamış olmasına rağmen, bazı il ve ilçelerden kulis bilgileri gelmeye başladı.


Toplumsal’ın edindiği bilgiye göre; Aydın'ın Didim Belediyesi'nde kamu görevlisi olan Başak Kamacı Budak’ın görevinden istifa ederek Didim Belediye Başkan aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.


10 yıllık belediyecilik geçmişi olan, sivil toplum kuruluşlarında yürüttüğü faaliyetleri ile tanınan Budak’ın, aday adayları arasında Didim’de öne çıkan en önemli isim olduğu konuşuluyor.


Kamacı’nın muhtarlar tarafından desteklendiği de gelen bilgiler arasında.


CHP’den aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Budak, Didim’in yetiştirdiği yerli, liyakat sahibi, dinamik bir kadın aday olarak göz dolduruyor.


Didim halkının her kesiminden destek almasına kesin gözüyle bakılan Başak Kamacı Budak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta dile getirdiği, son olarak partinin Bolu Abant Kampı’nda 2019 belediye başkanları için tanımladığı kadın aday profiline en uygun adaylardan biri olduğu değerlendiriliyor.


Resmi aday adaylığını henüz açıklamamış olmasına rağmen, Didim halkında büyük heyecan yarattığı, başta kadınlar olmak üzere her kesimden, büyük bir destek aldığı konuşulan, partinin tabanda ittifak söyleminin öncüsü olmaya da aday Başak Kamacı Budak’ın, Yüksek Seçim Kurulu takviminin açıklanması ile birlikte resmi başvurusunu yapması bekleniyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page