top of page
  • Yazarın fotoğrafıBaşak Kamacı Budak

BUDAK’TAN KARALIYA SERT TEPKİ


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Didim Belediye Başkan Aday Adayı Başak Kamacı Budak, yerel seçimlerde kadın adaylara oy vermeyeceğini söyleyen Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı'ya tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Budak, “Mehmet Karalı ve onun erkek egemen zihniyetine meydan okuyorum” dedi. Kadın belediye başkan aday adayı olarak söylemleri kabul etmesinin mümkün olmadığını aktaran Budak, şunları kaydetti: "Bir üniversitemizin dekanlık koltuğunu işgal eden Prof. Dr. Mehmet Karalı’nın cinsiyetçi ve kadın düşmanı söylemlerine, bir kadın belediye başkan aday adayı olarak cevabımdır. Mehmet Karalı akademik unvanına ve bulunduğu makama yakışmayacak bir söylemle, yerel seçimde hiçbir kadın belediye başkan adayına oy vermeyeceğini sosyal medya hesabından ilan etti. Hem de bunu, kadının görevinin iyi çocuk yetiştirmek, iyi ev hanımı olmakla sınırlı olduğunu söyleyerek yaptı. Ben bir kadın belediye başkan aday adayı olarak Mehmet Karalı ve onun erkek egemen zihniyetine meydan okuyorum."

"SİYASETTE VARIZ VE OLACAĞIZ" Budak, açıklamalarının devamında, "Biz kadınlar, hayatın her alanında esas yükü omuzlayanlar olarak siyasette de varız ve olacağız. Cumhuriyet aydınlığının yetiştirdiği kadınlar olarak, yerel yöneticiliği en iyi biz yaparız. Çünkü kentler bizim evimiz. Kentler bizim ailemiz. Biz kentlerin annesi, ablası, kardeşi olmaya talibiz. Ve bu hastalıklı zihniyetlere rağmen, biz başaracağız. Kadın olmanın şefkatini, sevgisini, özenini ve disiplinini kentlerimizle buluşturacağız. İddialıyız, inanıyoruz, başaracağız. Türkiye’nin dört bir yanında, siyasette cesaretle varoluş mücadelesi veren tüm kadın arkadaşlarıma başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.


0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page