top of page
  • Başak Kamacı Budak

ALIN TERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Didim Belediye Başkan Aday Adayı Başak Kamacı Budak, 16 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek Didim Ziraat Odası Delege Seçimleri öncesi, seçime katılacak tüm delege adaylarına başarılar diledi.


Başak Kamacı Budak şu açıklamalarda bulundu:


“Yerelde ekonomik kalkınmanın en önemli sacayağı olan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı yaşama geçirmek zorundayız. Bunu başarmak için çiftçimizi temsil eden Ziraat Odaları ile Belediyelerimizin ortak ve koordineli çalışmasını gerçekleştireceğiz.


İlçemizde 2001 yılından beri faaliyet gösteren Didim Ziraat Odası’nın 16 Aralık tarihinde gerçekleştireceği delege seçimlerinin şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diler, seçimlere katılacak tüm aday arkadaşlarıma başarılar dilerim. Kazananın Didim çiftçisi ve köylüsü olacağına inanıyorum.


Didim Belediye Başkan Aday Adayı olarak, Didim’de çiftçimizin kalkınması, üretim kapasitemizin ve çeşitliliğinin arttırılması yönünde gerekli çalışmaları önümüzdeki dönemde, Didim Ziraat Odamızile birlikte uyum içinde yürütmeye hazırım.


Didimli çiftçinin sorunlarını çok iyi bilen biri olarak, her zaman topraktan ve köylüden yana bir anlayışla; “Üreten Bir Didim İçin Önce Tarımsal ve Kırsal Kalkınma” modelimizi yaşama hep birlikte geçireceğiz.


Bunun İçin;


  1. Didim’in hazine arazilerinin rant amaçlı talanını önleyerek, Didimli çiftçilerimizin bu arazileri tarımsal amaçlı kullanmasınısağlayacağız.

  2. Çiftçimizin, köylümüzün alın terinin karşılığını alması için Didim Tarımsal-Kırsal Kalkınma Kooperatifini Kuracağız.Bundan sonra çiftçimizin ürününün kefili, yerel yönetim olarak biz olacağız.

  3. Tarıma dayalı sanayiyi geliştireceğiz.

  4. Ürün çeşitliliğinin arttırılmasına öncülük edeceğiz.

  5. Didim’in zeytiniyle marka haline gelebilmesi için hızlı ve sistemli çalışmaları hayata geçireceğiz.

  6. Yerli tohumlarımızı ve ürünlerimizi koruma altına alacağız.

  7. Tarım ve turizm faaliyetlerini, Agro-Turizm (Kırsal Turizm)’de buluşturacağız. Böylece köylerimizin de turizm gelirlerinden pay almasını sağlayacağız.


Kısa başlıklar halinde özetlemeye çalıştığımız “Tarımsal-Kırsal Kalkınma Modelimizinin” detaylarını önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.


Bu duygu ve düşüncelerle 16 Aralık 2018 tarihinde yapılacak Didim Ziraat Odası Delege Seçimlerine katılacak tüm aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page