top of page
  • Yazarın fotoğrafıBaşak Kamacı Budak

DİDİM'DE EĞİTİME KÜTÜPHANEYLE DESTEK


Didim’de faaliyet gösteren Meandros Kültür, Sanat ve Turizm Derneği, Kütüphaneler Haftası’nda ilçeye bir kütüphane hediye etti.


Eğitim, kültür ve turizm alanındaki faaliyetleri ile Didim ilçesine sağladığı katkılar ile adından söz ettiren Meandros Derneği, Mahir Özgür Damar İlköğretim Okulu’nun Kütüphanesini yeniden düzenledi.

Öğrencilerin kitap okumaya özendirilmesi için rengarenk ve modern bir kütüphane oluşturduklarını belirten Dernek Başkanı Başak Kamacı Budak, ilçe genelinde kütüphanesi olmayan devlet okullarına desteklerinin süreceğini belirtti.

Şubat ayında başlattıkları Kütüphane yapım çalışmalarını 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak, Kütüphaneler Haftası’nda Okul Yönetimine teslim ettiklerini belirten Budak, kendilerine bu çalışmada destek olan sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına ve Didimli kitapseverlere teşekkür etti.


Düzenlenen açılış törenine çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı, Efeler ve Hisar Mahallesi Muhtarları, Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı, Didim Çiçek Bahçesi Anaokulu Müdürü ve çok sayıda dernek üyesinin de hazır bulunduğu açılış renkli görüntülere sahne oldu.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page