top of page
  • Yazarın fotoğrafıBaşak Kamacı Budak

DİDİMLİLER YEREL BALIKÇILARINA SAHİP ÇIKIYORDidim’e bağlı Akköy Mahallesi’nde bulunan Taşburun Balıkçı Barınağı’nda, şenlik düzenledi.


Taşburun Balıkçı Barınağı’nda kuşaklar boyu balıkçılık yapan Akköylü, Balatlı, Akyeniköylü balıkçılar, uzun süredir limanın kullanımı konusunda fiziki ve bürokratik sorunlar yaşaması üzerine Didimliler de şenliğe katılarak, yerel balıkçılarına sahip çıktıklarını ifade etti.


Başak Kamacı Budak: “Yerel balıkçılarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz”


Şenlikte konuşma yapan Başak Kamacı Budak, Taşburun Balıkçı Barınağı’nın kullanımı konusundaki sorunlara dikkat çekerek; “Akköylü, Balatlı, Akyeniköylü yerel balıkçılarımıza destek olmak için Didim Sivil Toplum Kuruluşları olarak Akköy Su Ürünleri Kooperatifi ile birlikte düzenlediğimiz Taşburun Balıkçı Barınağı Şenliği’ne katılarak destek veren tüm Didimlilere ve katkılarından dolayı Didim Belediyesi’ne teşekkür ederiz. “dedi. Budak, şenlik devam ederken aynı zamanda Taşburun Balıkçı Barınağı’nın kiralama sorunu konusunda kooperatif başkanları ve üst birlik başkanları ile birlikte düzenlenen toplantıya katıldıkların belirterek, “Önümüzdeki günlerde de bu konuyu konuşmaya, gündemde tutmaya ve yerel balıkçılarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page