DİDİM 75 GENÇLİK

24.01.2018 tarihinde YURT GAZETESİ’nde yayınlanmıştır.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/didim-75-genclik-makale,14612.html

2013 yılında Didim’de sadece 8 kişiyle başlayan bir oluşumun hikayesini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum.


Hem yazılarımda hem de gündelik hayattaki sohbetlerimde dile getirdiğim, yaşadığımız topraklara sahip çıkmak için özellikle gençlerin elini taşının altına koyması gerektiğinin en güzel örneğini Didim’de 75 Gençlik sergiliyor.


2013 yılında başlayan bu oluşum, 2015 yılında Didim 75 Gençlik Derneği adı altında kurumsallaşarak faaliyetlerine devam ediyor.


Dernek içinde faaliyet gösteren üyelerin çoğunluğu; sanayide, çarşıda çalışan esnaf gençlerden, yani emekçilerden oluşuyor.


Bu üye yapısının da etkisiyle dinamik ve hızlı harekete geçme kabiliyetine sahip bir Dernek olarak, kısa sürede, Didim’de önemli bir etki alanına sahip oldular.


Engelli vatandaşlar için düzenledikleri kampanyalar, kültürel ve sosyal faaliyetlere verdikleri destekler ile hep gündemde olan 75 Gençlik, son olarak Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde de etkin bir çalışma sergileyerek, kendi içlerinden bir arkadaşlarını, Şerif Erul’u yeni oda başkanı olarak seçtirmeyi başardılar.

Üstelik 22 yıldır Başkanlık görevini rakipsiz sürdüren Yaşar Pektaşoğlu’na karşı.

Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul’un, seçim zaferi sonrası ilk verdiği mesajın, birlik ve beraberlik olması da ayrıca sevindirici.


Çünkü kazanan Didim Esnafı olmalı.


Önümüzdeki süreçte adlarını sıkça duymaya devam edeceğimiz 75 Gençlik’in başarısının en önemli sırrı ise; sokakta olmaları ve Didim için inançla, dayanışma içinde çalışmaları.


Uzun yıllardır unuttuğumuz birlikteliğin, ortak hedefler etrafında omuz omuza mücadele etmenin güzel bir örneğini sergileyen Didim 75 Gençliği ilgiyle izlemeye devam edeceğiz.


Ne mutlu ki, Didim’in gerçek emekçileri, alın teriyle çalışarak kentin ekonomisini ayakta tutan esnafının sesi çok güçlü bir biçimde duyuluyor.

HOŞGELDİN AKADEMİ

Siyasete, sanatçı kimliği ile renk katan, 21. Dönem Ardahan Milletvekili CHP’li Faruk DEMİR, 25 Ocak Perşembe günü açılışı yapılacak “Faruk Demir Müzik Akademisi” ile ülkemizin kültür-sanat hayatına yeni bir katkı yapmaya hazırlanıyor.


Bugüne kadar söz yazarlığı ve beste çalışmalarının yanı sıra Anadolu’nun türkü kültürüne sahip çıkan çalışmalarıyla da adından söz ettiren Faruk Demir, birikimlerini bundan böyle kendi adına kurulan Akademide gençlerle paylaşacak.


Sanat alanında bu tür yatırımların yok denecek kadar az olduğu bir dönemde “Faruk Demir Müzik Akademisi” nin çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Hep birlikte sahip çıkalım ve bu Akademi’ye güç verelim.


Ülkemize ve gençlerimize hayırlı olsun.

#Didim #Didim75Gençlik #EsnafveSanatkarlarOdası #Esnaf #ŞerifErul #FarukDemir #FarukDemirMüzikAkademisi #kültür #sanat #DidimEsnafı #YurtGazetesi #BaşakKamacıBudak