top of page
1
2
milliyet yazıları.jpg

"DİDİM'DEN EGE'YE"

Başak Kamacı Budak'ın MİLLİYET GAZETESİ EGE (Aydın) EKİ'nde haftalık olarak, Cumartesi günleri "DİDİM'DEN EGE'YE"  köşesinde yayınlanan, Didim'in güncel sorunlarının ve konularına ilişkin köşe yazılarının tamamına, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

FullSizeRender_edited_edited.jpg

Başak Kamacı Budak'ın ülkemizin en önemli sanat dergilerinden olan TÜRKİYE'DE SANAT Dergisi'nin 63. sayısında yayınlanan "MODERNİZM VE FAUST" başlıklı yazısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

IMG_9695_edited.jpg

Başak Kamacı Budak'ın İMAGO PSİKOTERAPİ Dergisinde yayınlanan, psikiyatri ve sanat ilişkisi üzerine yazdığı "MAHREMİYETİN SONU: OYUN VE SANAT"  makalesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Başak Kamacı Budak'ın RADİKAL Gazetesi'nde yayınlanan "RESİMLERDEN SEN ANLARSIN..." makalesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Başak Kamacı Budak'ın SİYASİ GAZETE'de yayınlanan "ÇIRAK ARANIYOR" makalesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amerikan NBC kanalında yayınlanan "Apprentice (Çırak)" adlı programı uzun yıllar sunan Trump, 2015 yılında başkanlık için yarışmaya başladığında programdan ayrılmıştı. Bir dönem ülkemizde de "Çırak" adıyla yayınlanan Amerika'dan ithal programın "Türk Trump'ı" rolünü dönemin TÜSİAD Başkanı Tuncay ÖZİLHAN üstlenmişti.

Turuncu Damgası

Başak Kamacı Budak'ın SİYASİ GAZETE'de yayınlanan "DESTEDEN PAPAZI ÇEKMEK" makalesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Jacques Chirac: “Hepimiz Bizans’ın çocuklarıyız.” (Kasım, 2004)

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Türkiye’nin AB üyeliği konusunda yaptığı bir konuşmasında yukarıdaki meşhur cümleyi sarf etti. Ardından bu cümlenin manası ve tarihsel gerçekliği üzerine, Türk basınında, günlerce yazıldı, çizildi, konuşuldu. Hem de “vay be millet aslında ne meraklıymış şu Bizans meselesine” diye hayretlere düşürecek derecede…

Başak Kamacı Budak'ın SİYASİ GAZETE'de yayınlanan "RUS AVANT-GARDE SANATI" makalesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

"Rus Avant-Garde Sanatı"

Rusya... Devrimler çağında sanat... Önce 1905 Devrimi sonra 1917 Ekim Devrimi... Rus aydınlarının ve sanatçılarının, ülkelerinde yaşanan toplumsal dönüşüm karşısındaki tutumları ve siyasal konjonktüre bağlı olarak ortaya çıkan sanat hareketleri ve akımları...

Rusya'nın siyasal ve toplumsal dönüşümünü, aydınlar ve sanatçılar üzerinden, farklı bir bakış açısıyla ele alan makale, aynı zamanda Türk izleyicisinin aslında yabancısı olduğu Rus entelektüel yaşamı hakkında da bilgi edinmesine katkı sağlıyor.

Mavi Curl Desen
bottom of page